Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

AMBASÁDORI ZNAČKY, THOMAS A STEFAN RETTENEGGEROVCI

15. novembra 2023 | Dvaja bratia, Thomas a Stefan Retteneggerovci z Pongau v Salzbursku, patria medzi najväčšie nádeje rakúskej severskej kombinácie. Potom, čo Stefan už v uplynulej sezóne letel vzduchom so žltým „F“ na drese, teraz ho nasleduje aj brat Thomas.

Stefan a Thomas Retteneggerovci dúfajú, že nebesky modré prilby s nápisom „Felbermayr“ budú v budúcnosti lietať na obrazovkách rakúskych lyžiarskych fanúšikov častejšie a to čo najďalej – pretože sa chcú dostať vysoko a to nielen do vzduchu: Vo svojej disciplíne, severskej kombinácii, teda skokoch na lyžiach a behu na lyžiach, sú už na ceste na vrchol. V budúcnosti vždy s nimi: ich spoločný sponzor, spoločnosť Felbermayr. „Z tejto spolupráce sa veľmi tešíme. Naším cieľom je, aby nás ľudia videli a okamžite ich napadol Felbermayr“, vyhlásili bratia počas návštevy centrály spoločnosti Felbermayr v polovici októbra. So spoločnosťou Felbermayr obidvaja bratia zdieľajú veľa spoločných hodnôt: „Čo ma hneď zaujalo, bola posilňovňa, a tiež rôznorodá ponuka v závodnej jedálni. Aj koncept Motion Heroes považujem za skutočne skvelý. Šport a zdravé stravovanie zohrávajú v našich životoch ústrednú úlohu, a to vidieť aj v spoločnosti Felbermayr“, vyhlásil 21-ročný Stefan, ktorý by chcel okrem kariéry v špičkovom športe absolvovať štúdium nutričných vied. Na iné veci však takmer nie je žiaden čas, priznali obaja v rozhovore pre „Informer“. Aby dosiahli svoj sen, obaja trénujú takmer celý rok – každý deň. „Raz do roka si dáme týždeň voľna, inak trénujeme dvakrát denne“, objasnil 23-ročný Thomas, ktorý sa už prebojoval do Svetového pohára, a popritom študuje informatiku.

Spolupráca so spoločnosťou Felbermayr im teraz dodáva istotu, že sa môžu aj naďalej plne sústreďovať na šport a vydávať zo seba ten najlepší možný výkon. Horst Felbermayr je rád, že môže mladým talentom ponúknuť túto možnosť: „Obaja bratia sú veľmi cieľavedomí a majú potenciál dostať sa na najvyšší vrchol. Je mi potešením, že im na tejto ceste môžem poskytnúť našu podporu. „Okrem svojej cieľavedomosti a vytrvalosti sa bratia, ktorí si radi hovoria ‚Die Rettis (vo voľnom preklade: výnimoční, energickí, jedineční)‘, vyznačujú aj priateľskou a vecnou povahou. Tento dojem potvrdzuje aj záverečná otázka o ich športových vzoroch: „Roger Federer je extrémne dobrý športovec a pritom stojí oboma nohami pevne na zemi“, myslia si obaja.

Na najrýchlejšej dráhe

Už ako štvorročný sa Stefan Rettenegger prvýkrát odvážil na skokanský mostík. Thomas si vo veku 15 rokov z medzinárodnej súťaže v kategórii žiakov doniesol domov bronzovú medailu. Začiatkom roka 2020 obaja podali dôkaz svojej mimoriadnej tímovej spolupráce: Z hodnotenia tímov z Majstrovstiev sveta juniorov v severskom lyžovaní sa súrodenci vrátili domov do Rakúska s víťaznou trofejou. V tom istom roku získal Stefan dokonca zlato na Zimných olympijských hrách mládeže v kategórii jednotlivcov, aj ako člen zmiešaného tímu. Odvtedy pozná ich kariéra v národnej a medzinárodnej súťaži len jednu cestu – strmo nahor. 

Zatiaľ čo Stefan si začiatkom tohto roka zabezpečil umiestnenie na pódiu bronzovou medailou na MS v severskej kombinácii, Thomas dosiahol tretie miesto na Svetovom pohári v Estónsku. Ich jasný cieľ do budúcnosti: etablovať sa vo Svetovom pohári.

Thomas Rettenegger
Stefan Rettenegger


Autor: Markus Lackner

Zoznam aktualít