ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

ŤAŽKÁ NÁKLADNÁ DOPRAVA PRE EKOLOGICKÚ ENERGIU

2020/07/02 | V rámci prechodu elektrární z hnedého uhlia na plyn bolo prepravených celkovo 16 tlakových zásobníkov tepla s hmotnosťou 90 ton z lokality Rain am Lech do Cottbusu. Špecialisti zo spoločnosti Bau-Trans špecializovanej na ťažkú nákladnú dopravu detailne plánovali dopravu približne jeden rok.

Špecialisti na ťažkú nákladnú dopravu zo spoločnosti Bau-Trans majú pod kontrolou ťažký náklad s dĺžkou 65 metrov a šírkou 6 metrov aj v tých najzložitejších podmienkach. Niektoré úseky sa dokonca museli prechádzať cúvaním, pretože kvôli zakriveniu by ich nebolo možné prejsť jazdou dopredu. Výzvou bola aj koronakríza. Oneskoreniu prepravy z dôvodu dodržaných bezpečnostných opatrení sa nebolo možné vyhnúť. Zákazka na špeciálnu dopravu však bola úspešne dokončená a stavebné práce v areáli podniku sú v súčasnosti v plnom prúde.

Špeciálna preprava a prenájom žeriavov

Prepravených bolo 16 tlakových zásobníkov tepla pre tepelnú elektráreň Stadtwerke Cottbus v Lužici. Elektráreň plánuje prejsť zo spaľovania uhoľného prachu na spaľovanie plynu. Dráha transportu s dĺžkou okolo 550 kilometrov viedla od výrobcu „Krämer Industriebehälter“ v meste Rain am Lech do elektrárne v Cottbuse. „Jazdy prebehli v celku dobre – pomerne presne tak, ako sme si to predstavovali“, vyjadril spokojnosť vedúci oddelenia dopravy Markus Meusburger.

Nakládka bola realizovaná pomocou autožeriavu Liebherr LTM 1350-6.1 z flotily firmy Wimmer Maschinentransporte, ktorá je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Felbermayr. Zásobníky zložili špecialisti spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik z pobočky Budyšín.

V dodaných tlakových zásobníkoch tepla a v jednom vyrovnávacom zásobníku je možné dočasne uskladniť približne 300 megawatthodín tepla. Vďaka tomu je výroba elektriny flexibilnejšia. Podľa potreby dokáže nová plynová elektráreň prispôsobiť vlastný výkon. Spoločnosť sa ďalej vyjadrila: Riaditeľnosť elektrární je pre úspech na trhu s elektrickou energiou veľmi dôležitá. Po dokončení sa emisie oxidu uhličitého znížia o približne 30 percent. Nová elektráreň pracuje teda výrazne účinnejšie a bude dokončená v polovici roku 2021.

Autor: Gabriela Mayer g.mayer@felbermayr.cc

Nová plynová elektráreň bude dokončená v polovici roku 2021. Aktuality / ŤAŽKÁ NÁKLADNÁ DOPRAVA PRE EKOLOGICKÚ ENERGIU
Špecialisti na ťažkú nákladnú dopravu zo spoločnosti Bau-Trans p Aktuality / ŤAŽKÁ NÁKLADNÁ DOPRAVA PRE EKOLOGICKÚ ENERGIU

Zoznam aktualít