ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

OCENENIE „ŠPIČKOVÝ ZAMESTNÁVATEĽ“ PRE SPOLOČNOSŤ FELBERMAYR

2021/03/26 | V rámci rebríčka zamestnávateľov, ktorý zostavil hospodársky časopis Trend v spolupráci s portálmi Statista, Kununu a Xing, získala rodinná spoločnosť Felbermayr prvenstvo vo svojom odvetví. Navyše ide o prvenstvo hneď v dvoch kategóriách: doprava a stavebníctvo.

Bohatá história, spoľahlivosť a stabilita – týmito kvalitami sa rodinná spoločnosť Felbermayr so sídlom v meste Wels prezentuje nielen v rámci obchodných odvetví prepravnej a zdvíhacej techniky a stavebníctva, ale aj v rámci prístupu ku svojim zamestnancom. Odhliadnuc od lyžiarskych dní, podnikových výletov a podujatí zameraných na ďalšie vzdelávanie, ako aj turistických vychádzok organizovaných raz týždenne neboli dosiaľ k dispozícii žiadne programy na udržanie si zamestnancov, a už vôbec nie s propagačným charakterom. Firma sa doposiaľ neusilovala ani o žiadnu nákladnú prezentáciu na platformách sociálnych médií Kununu a Xing. O to väčšie je prekvapenie majiteľov, Horsta a Andrey Felbermayrovcov, v súvislosti so ziskom tohto ocenenia: „Teší nás, že čestný a hodnotovo orientovaný prístup, ktorý praktizujeme spolu s našimi konateľmi a vedúcimi pracovníkmi, prináša ovocie,“ zhodujú sa generálny riaditeľ Horst Felbermayr a jeho manželka Andrea, ktorá zodpovedá za vedenie podniku v personálnej oblasti. Naďalej tak budujú životné dielo a napĺňajú ideu v minulom roku zosnulého zakladateľa firmy a otca Horsta Felbermayra. Ten vybudoval spoločnosť so svojou manželkou Giselou. 

Veľké uznanie pre zamestnancov spoločnosti Felbermayr

Radosť je veľká predovšetkým preto, že hodnotenie sa rodilo takpovediac v sťažených podmienkach. V lokalite firemnej centrály v meste Wels naráža spoločnosť už dlhší čas na svoje limity. Zamestnaneckému kolektívu často sťažujú spoluprácu najmä priestorové obmedzenia, svoju rolu však zohrala aj existujúca infraštruktúra, ktorá v určitých smeroch brzdila rast spoločnosti s viac než 2 700 zamestnancami, a to aj napriek vynakladaniu veľkého úsilia. „O to viac nás teší, že s novostavbou našej firemnej centrály v mestskej časti Wels-Oberthan teraz môžeme našim zamestnancom čosi aj vrátiť,“ neskrývajú spokojnosť Horst a Andrea Felbermayrovci. Nová lokalita totiž počíta so všetkými eventualitami a ponúka rôzne vymoženosti od dielne s najmodernejšou výbavou cez závodnú kuchyňu s pripojenou reštauráciou pre zamestnancov až po zariadenie na starostlivosť o deti či fitnescentrum. „Vitajte v tíme možností,“ zostáva len dodať na záver a takýmto spôsobom si pripomenúť slogan kampane, ktorý výstižne sumarizuje príležitosti odborného rastu zamestnancov v spoločnosti Felbermayr.

Seriózny výsledok na základe hodnotení od stoviek zamestnancov

Rebríček najlepších zamestnávateľov za rok 2021 je zostavený na základe približne 220 000 hodnotení. Prieskumu sa zúčastnilo viac než 1 300 rakúskych spoločností s minimálne 200 zamestnancami z 20 odvetví. Základom hodnotenia bola podľa časopisu Trend rozsiahla a nezávislá anketa, ktorú medzi zamestnancami vykonal štatistický portál Statista.

Autor: Markus Lackner m.lackner@felbermayr.cc

Fantastická správa: Horst a Andrea Felbermayrovci (v koši plošiny) so svojou spoločnosťou získali prvenstvo v rámci odvetvia v kategóriách dopravy a stavebníctva.

Zoznam aktualít