ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

INOVÁCIE PRI DOPRAVE STROJOVÝCH ZARIADENÍ

19.04.2017 | V januári, na základe objednávky medzinárodnej spoločnosti pôsobiacej v oblasti dodávok pre automobilový priemysel, vykonala firma Wimmer Maschinentransporte, ktorá je dcérou spoločnosti Felbermayr, premiestnenie lisu hmotnosťou ­­68 t. Východiskovým bodom takmer 1000 km dlhej prepravy ťažkého nákladu do Maďarska bolo mesto Sevelen vo Švajčiarsku. Čo bolo pri tom pozoruhodné: Vďaka použitiu špeciálne vyrobeného dopravného rámu nemusel byť lis kompletne demontovaný, ako sa to pôvodne plánovalo.

„Zjednodušene povedané, premiestnenie lisov pre túto spoločnosť sa pre nás stalo takmer rutinou“, povedal Holger Stegmann zo spoločnosti Wimmer Maschinentransporte. Avšak musel tím spoločnosti Wimmer v prípade lisu hmotnosťou 68 t optimalizovať čas presunu.

Čas presunu skrátený o päť týždňov

Stegmann povedal: „S myšlienkou skrátiť čas presunu vynechaním demontážnych a montážnych prác navrhol dodávateľ automobilového priemyslu zabaliť lis do oceľového korzetu“. Vďaka tomu by sa dalo preložiť a prepraviť cenný náklad vcelku. Spočiatku nebol výrobca lisu týmto nápadom nadšený, pretože nebol lis pre niečo také projektovaný. Ale nakoniec sa nám podarilo výrobcu presvedčiť, že je to realizovateľné.“ Podľa Stegmanna, bolo potrebné pred presunom odstrániť len niektoré nekritické komponenty a práca montérov bola ušetrená. Vďaka tomu mohol byť lis už v strede januára znovu nasadený do prevádzky v maďarskej lokalite vzdialenej takmer 1000 km a o päť týždňov skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Ďalšou výhodou podľa vyjadrenia zákazníka je to, že sa predišlo obmedzeniu výroby vo východiskovej lokalite v Sevelene vďaka vynechaniu demontáže.

Otvorená spolupráca

Stegmann s potešením poznamenal, že okrem účasti a ochoty spolupracovať zo strany zákazníka tiež bola veľmi dobrá spolupráca so sesterskou spoločnosťou Bau-Trans. Lis bol preložený vo Švajčiarsku prostredníctvom žeriava z pobočky v Lichtenštajnsku na nízkoplošinový príves od spoločnosti Bau-Trans Lauterach. Na vyloženie komponentov v Maďarsku bola použitá zdvíhacia technika Bau-Trans Budapest.

Autor: Markus Lackner, m.lackner@felbermayr.cc
Obrázky: © Schrade

Zdroj: felbermayr.cc

 Aktuality / INOVÁCIE PRI DOPRAVE STROJOVÝCH ZARIADENÍ
 Aktuality / INOVÁCIE PRI DOPRAVE STROJOVÝCH ZARIADENÍ
 Aktuality / INOVÁCIE PRI DOPRAVE STROJOVÝCH ZARIADENÍ
 Aktuality / INOVÁCIE PRI DOPRAVE STROJOVÝCH ZARIADENÍ

Zoznam aktualít