ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD

30.09.2016 | Koncom septembra sa v meste Wörgl konal prvý výkop rýľom pre logistický sklad s rozlohou 3 600 metrov štvorcových. Podnik na špeciálne transporty a zdvíhaciu techniku Felbermayr pritom funguje ako dodávateľ stavby a logistický partner spoločnosti DB Schenker. Podnik buduje distribučný sklad a sklad strojov pre spoločnosť Jenbacher Gasmotoren skupiny GE.

Štartovací výstrel pre nový distribučný sklad a sklad strojov v meste Wörgl: Mag. Alexander Winter, člen predstavenstva spoločnosti DB Schenker v Rakúsku a v juhovýchodnej Európe, Josef Schneider, vedúci správy spoločnosti DB Schenker v Kufsteine, a Martin Mühlbacher, Global Supply Chain a vedúci pobočky skupiny GE v Jenbachu, realizovali dnes spoločne so stavebníkmi a s logistickým partnerom Horstom Felbermayrom, z rovnomenného podniku na prenajímanie žeriavov a na ťažké transporty, ako aj s jeho konateľom Wolfgangom Schellererom, s vedúcim pobočky Felbermayr Robertom Bauerom a starostkou mesta Wörgl Hedwigou Wechner slávnostný prvý výkop rýľom pre nový logistický sklad s rozlohou 3 600 metrov štvorcových.

Najmodernejšia skladovacia a zdvíhacia technika

Aby sa umožnilo bezchybné skladovanie a bezproblémová preprava plynových motorov, vybaví sa sklad nielen vysokým bezpečnostným štandardom, ale aj modernými a nákladnými skladovacími a zdvíhacími technológiami. Pri prekladaní generátorov sa tak použijú asi dva 40-tonové žeriavy a DB Schenker zriadi kyvadlovú prepravu z Jenbachu do Wörglu. Vďaka tomu bude možné motory prepravovať priamo z výroby v Jenbachu do nového logistického skladu. Odtiaľ sa potom budú motory Jenbacher vrátane príslušenstva odosielať do celého sveta. Spoločnosť DB Schenker tým opätovne zväčší svoju plochu v Tirolsku a vytvorí kapacity pre približne 8 nových pracovných miest.

Dokonalé partnerstvo

„Ako jeden z vedúcich poskytovateľov zariadení, motorov a služieb v oblasti decentralizovaného zásobovania energiou sa u nás počítajú predovšetkým kvalita a presnosť. Tešíme sa z toho, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou DB Schenker, ktorá sa perfektne venuje našim potrebám a vyhovuje našim rozmanitým požiadavkám“, zdôrazňuje Martin Mühlbacher, Global Supply Chain a vedúci pobočky skupiny GE v Jenbachu, pri príležitosti prvého výkopu rýľom pre nový logistický sklad v meste Wörgl. A aj Mag. Alexander Winter, člen predstavenstva spoločnosti DB Schenker v Rakúsku a v juhovýchodnej Európe, sa zdá byť potešený: „Sme veľmi hrdí na spoluprácu s GE v Jenbachu. S novým skladom a s našou silnou celosvetovou sieťou dokážeme zvládať všetky logistické požiadavky a zabezpečiť bezproblémový tok dopravy“. Stavebník Horst Felbermayr dopĺňa: „Koncepcia skladu je vytvorená podľa najnovšieho stavu techniky. Tešíme sa na projekt a na vzájomnú spoluprácu ako logistický partner s GE Jenbacher a DB Schenker.“

Obrázky: © Felbermayr/Zögl © Copyright 2016, Christine Baumgärtel

Zdroj: felbermayr.cc

 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD
 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE LOGISTICKÝ SKLAD

Zoznam aktualít