ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

SPOLOČNOSŤ FELBERMAYR NADOBÚDA PODIEL V HOLANDSKOM VNÚTROZEMSKOM VODNOM DOPRAVCOVI

31. júla 2023 | Po formálnom schválení bude spoločnosť Felbermayr Holding vlastniť 50 percent holandskej vnútrozemskej lodnej spoločnosti Rijnmond Logistics Beheer BV so sídlom v Papendrechte, s účinnosťou od 1. októbra 2023. Spoločnosť je veľmi dobre etablovaná v oblasti vnútrozemskej lodnej dopravy ako poskytovateľ komplexných logistických služieb. V budúcnosti tak bude môcť úzko spolupracovať s firmou Haeger & Schmidt Logistics, dcérskou firmou spoločnosti Felbermayr, a ešte lepšie plniť potreby zákazníkov vďaka väčšej flexibilite.

Už v roku 2013 prevzala spoločnosť Felbermayr ako medzinárodný poskytovateľ komplexných logistických služieb v oblasti ťažkých nákladov firmu Haeger & Schmidt Logistics so sídlom v Duisburgu s kľúčovými kompetenciami v oblasti Vnútrozemská navigácia, Short Sea, Intermodal, Port Logistics, ako aj Projects, Shipping & Forwarding a iCargo Solutions. S 250 zamestnancami v dvanástich lokalitách po celej Európe a obratom 250 miliónov eur je jedným z popredných poskytovateľov logistických riešení v rámci európskej siete vnútrozemských vodných ciest.

Haeger & Schmidt v rozmachu

Pre Horsta Felbermayra, generálneho riaditeľa rovnomennej holdingovej spoločnosti, znamená získanie podielu v spoločnosti Rijnmond Logistics ďalší logický krok k expanzii v lodnej logistike: „Strategický podiel v spoločnosti Rijnmond Logistics a úzka spolupráca s firmou Haeger & Schmidt Logistics výrazne rozširujú naše portfólio služieb a výrazne posilňujú našu pozíciu v odvetví.“

Pre Heika Brücknera, generálneho riaditeľa firmy Haeger & Schmidt Logistics (HSL), je táto investícia prejavom dôvery v desaťročné úspešné partnerstvo so spoločnosťou Felbermayr: „Veľmi nás teší rozhodnutie investovať do firmy Rijnmond Logistics, a tým podporiť rozmach skupiny Haeger & Schmidt. Tím pod vedením Ceesa van Puttena je pre nás významnou posilou.“ Ďalej sa vyjadril, prečo stavia ľudí na prvé miesto: „Vďaka ich know-how a úzkej spolupráci môžeme našim zákazníkom ponúknuť ešte rozmanitejšiu a efektívnejšiu ponuku vnútrozemskej vodnej logistiky.“

Spoločnosť Rijnmond Logistics ťaží zo synergií

Cees van Putten, konateľ spoločnosti Rijnmond Logistics, má za sebou 30-ročné skúsenosti v oblasti lodnej logistiky. Okrem centrály v Papendrechte neďaleko Rotterdamu spoločnosť prevádzkuje ďalšiu pobočku v Schengene (Luxembursko) so 40 zamestnancami.

Firma Rijnmond Logistics má nakladaciu kapacitu 79 000 ton. A to vďaka dvom vlastným spriahnutým konvojom a motorovej lodi, ako aj približne 20 súkromným a charterovým lodiam. Pre Van Puttena je získanie investície jednoznačne pozitívnym preorientovaním jeho spoločnosti: „Partnerstvo so spoločnosťou Felbermayr a úzka spolupráca s firmou Haeger & Schmidt Logistics otvárajú nové možnosti a synergie, aby sme našim zákazníkom ponúkli ešte lepšie a efektívnejšie riešenia.“ Príkladom toho je logistické centrum HSL v Duisburgu s vykurovanou oceľovou halou, ako aj prístavné terminály spoločnosti Felbermayr v Krefelde na Rýne, Linzi na Dunaji a vo Viedni/Alberne. Vďaka filozofii trojice dopravných trás spoločnosti Felbermayr disponujú všetky tieto miesta železničným a cestným spojením. Rozsiahle skladové možnosti rozširujú ponuku služieb, z ktorej bude v budúcnosti profitovať aj holandská vnútrozemská lodná spoločnosť.


Autor: Markus Lackner m.lackner@­felbermayr.cc

Zoznam aktualít