ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

ŠPECIÁLNA PREPRAVA PRE MATERSKÚ ŠKÔLKU

2022/07/26 | Spoločnosť Felbermayr Deutschland GmbH a dcérska spoločnosť Wimmer Maschinentransporte realizovali koncom júla špeciálnu prepravu pre výrobcu modulárnych budov ADK. Na rozšírenie materskej škôlky boli potrebné dva stavebné moduly, ktoré bolo potrebné prepraviť zo závodu ADK v Neresheime do Riesbürgu v náročných podmienkach trasy.

Výrobca modulárnych budov z nemeckého Neresheimu, ktorý sa špecializuje na alternatívnu výstavbu, poskytol dva stavebné moduly na rozšírenie materskej škôlky v Pflaumlochu v obci Riesbürg. Väčší modul s dĺžkou takmer 15 metrov váži 26 ton, je viac ako päť metrov široký a viac ako štyri metre vysoký. Druhý modul váži cca 19 ton a je široký okolo päť metrov a vysoký viac ako tri metre s dĺžkou okolo deväť metrov. Odborníci spoločnosti Felbermayr a Wimmer boli poverení asi 22-kilometrovou špeciálnou prepravou z Neresheimu do Riesbürgu a s tým súvisiacim plánovaním trasy, ako aj položením základov. 

Silný tím v špeciálnej preprave
Celý projekt bol realizovaný v úzkej spolupráci medzi pobočkou Felbermayr v Norimbergu a firmou Wimmer Maschinentransporte so sídlom v Sulzemoose.
Matthias Pichl, vedúci pobočky Felbermayr v Norimbergu o projekte: „Firmy Felbermayr a Wimmer realizovali celý projekt od plánovania a prepravy až po organizáciu riadenia dopravy a vykládku stavebných modulov – všetko takpovediac „z jednej ruky“. Ukázalo sa, že dobré plánovanie sa vypláca, najmä pri náročných podmienkach trasy a je nevyhnutné pre úspešné zvládnutie projektu.“
Ako uviedol Pichl, špeciálna preprava si vyžadovala presné plánovanie a preskúmanie podmienok na celej 22-kilometrovej trase. Moduly boli prepravované smerom k cieľu cez úzku poľnohospodársku cestu a bolo potrebných niekoľko odbočení. Na to, aby sme sa dostali k ťažko dostupnému miestu vykládky, musela byť prácne pripravená provizórna stavebná cesta z oceľových dosiek na nápravové zaťaženie desať ton. Základy boli postavené pomocou 180-tonového žeriavu s polomerom približne 19 metrov.  

S know-how k úspešnému projektu
Predpokladom realizácie komplexných prepráv tohto typu sú skúsení zamestnanci a najmodernejšie technické vybavenie. Firmy Felbermayr a Wimmer majú dlhoročné skúsenosti a vozidlá najnovšej generácie s najmodernejšou prepravnou technikou. Napríklad „Modul 1“ musel byť pre svoju veľkosť a hmotnosť prepravený 4-nápravovým ťahačom s 3-nápravovým nízkopodlažným podvozkom so zabudovanými výsuvnými nosníkmi.
Pichl sa teší z úspešného projektu: „Moduly boli dodané podľa plánu v posledný školský deň, aby cez prázdniny bolo možné dokončiť rozšírenie materskej škôlky o dva izbové moduly. To zaisťuje, že starostlivosť o deti môže byť po prázdninách včas obnovená v novej budove.“ 


Autor: Isabella Mittermair i.mittermair@­felbermayr.cc

Zoznam aktualít