Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE NOVÚ KONCERNOVÚ CENTRÁLU

Spoločne s hornorakúskym krajinským hajtmanom, Thomasom Stelzerom, a primátorom mesta, Andreasom Rablom, oslávil rodinný podnik Felbermayr 17. septembra oficiálny prvý výkop rýľom pre vybudovanie novej firemnej centrály vo Wels-Oberthan.

Pre staršieho obchodného partnera a investora Horsta Felbermayra sa týmto blíži dlhoročná fáza hľadania lokality ku koncu: „Hľadali sme dlho, museli sme prekonať veľa prekážok a tiež urobiť určité kompromisy“, hovorí Felbermayr. Avšak nastala tá chvíľa pozrieť sa vpred. „Teší ma, že týmto dňom môžem vyslať štartovací výstrel pre budúce generácie“, povedal spokojne 74-ročný predseda dozornej rady. 

Aj jeho rovnomenný syn, generálny riaditeľ podnikateľskej skupiny, je tiež nadšený, že vedie spoločnosť do ešte modernejšej budúcnosti. Novostavbu možno predovšetkým využiť na optimalizáciu interných procesov a ciest v spoločnosti a na zlepšenie komunikácie.

Atraktivitu nových priestorov spoločnosti zdôrazňuje aj jej vlastná sociálna budova: Plánuje sa tu výstavba reštaurácie pre zamestnancov, fitnescentra a zariadenia starostlivosti o deti. „Týmto vytvárame optimalizované pracovné prostredie pre zosúladenie pracovných i rodinných povinností“, hovorí šéf koncernu Horst Felbermayr. 

Viac o projekte

Stavebný projekt má veľmi ambiciózny časový plán. Dokončenie je naplánované na druhý štvrťrok 2021. Týmto sa Felbermayr presúva z aktuálneho umiestnenia v priemyselnej oblasti Wels na Voralpenstraße vo Wels-Oberthan. Takže v priebehu roka a pol by malo na ploche 100 000 metrov štvorcových vzniknúť nové sídlo pre 700 zamestnancov. 

Architektonická kancelária vo Welse „benesch, stögmüller architekten“ je zodpovedná za architektúru a všeobecné plánovanie nového sídla spoločnosti Felbermayr. Objekt bude postavený na ploche 100 000 metrov štvorcových a bude teda zaberať približne plochu 14 futbalových ihrísk. Zastavaná plocha bude mať rozlohu 40 000 metrov štvorcových a okrem veľkých kancelárskych priestorov bude zahŕňať dielňu s rozlohou 9 000 metrov štvorcových a sprievodné haly. Podzemné parkovisko ponúka dostatočnú možnosť parkovania pre asi 400 automobilov.

Rozsiahle zelené plochy pred centrálnou budovou a medzi centrálnou a sociálnou budovou ponúkajú pokojné miesta na oddych a takmer úplne nechávajú zmiznúť rozsiahle dopravné plochy. Tieto vonkajšie zariadenia, ako aj práce v oblasti inžinierskych stavieb a hrubú stavbu interne vykonávajú obchodné jednotky spoločnosti Felbermayr Bau, ako aj Transport a Hebetechnik.

 Aktuality / PRVÝ VÝKOP RÝĽOM PRE NOVÚ KONCERNOVÚ CENTRÁLU

Zoznam aktualít