ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

„ENGINEERED SOLUTIONS“ – SPOLOČNOSŤ FELBERMAYR SPÚŠŤA NOVÚ DIVÍZIU

2020/11/30 | Podporovaná divíziami Prenájom žeriavov a Preprava ťažkých nákladov bola spoločnosť Felbermayr už aj doteraz dôležitým partnerom v otázkach manipulácie s ťažkým nákladom pri montáži ťažkých konštrukčných celkov – za doterajšie úspechy je zodpovedných takmer 2 000 zamestnancov. Tým to však nekončí. Od októbra pôsobí v spoločnosti Felbermayr po novom aj divízia „Engineered Solutions“. Vďaka tomu poskytovateľ priemyselných služieb značne rozširuje svoju ponuku v zmysle technických riešení pre oblasť ťažkých nákladov.

„Spoločnosť Felbermayr disponuje ohromnou výbavou pokiaľ ide o manipuláciu s ťažkým nákladom“, je presvedčený vedúci novej divízie „Engineered Solutions“ Kees Kompier. A Kompier to dobre vie, pretože tento dnes 53-ročný vedúci, strávil polovicu svojho života obklopený pásovými žeriavmi, posuvnými systémami a lanovými zdvihákmi v oblasti ťažkých nákladov. S „Engineered Solutions“ si Holanďan zaumienil posunúť spoločnosť Felbermayr výrazným spôsobom dopredu vo veciach montáže ťažkých konštrukčných celkov.

Individuálne použitie zariadení na ťažké náklady

„Mojím cieľom je rozšíriť možnosti použitia spojením znalostí zamestnancov spoločnosti Felbermayr a existujúcich zariadení na ťažké náklady“, hovorí Kompier a dodáva, že je presvedčený, že je to možné vďaka kreativite a rozšíreniu technického know-how, ako napríklad v oblasti statiky. Je nutné zbaviť sa klasických metód podľa príručky a byť otvorený novým druhom použitia prvotriednej výbavy spoločnosti Felbermayr, argumentuje Kompier.

Profesionál na ťažký náklad s celosvetovými skúsenosťami uvádza ako príklad zákazku v Bratislave. V rámci tejto zákazky sa realizoval presun nosnej konštrukcie mosta s hmotnosťou 2 400 ton. „Zákazku som vtedy realizoval ešte ako subdodávateľ firmy Felbermayr, pretože vtedy spoločnosti Felbermayr chýbalo know-how zo statiky na výpočet rozloženia zaťaženia na pontónoch“, spomína Kompier a dodáva, že práve tieto znalosti bolo nutné rozšíriť. Vďaka tomu by bolo možné ponúknuť existujúcim zákazníkom väčší balík služieb. „V neposlednom rade z toho profitujú aj zákazníci a to vďaka menšiemu počtu kontaktných osôb a väčšej efektivite pri vybavovaní zákazky“, optimisticky dodáva Kompier.

Autor: Gabriela Mayer m.lackner@felbermayr.cc

Zoznam aktualít