ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

SPOLOČNOSŤ FELBERMAYR ZAVRŠUJE AKVIZÍCIU NEMECKEJ SPOLOČNOSTI SGL, KTORÁ SA VENUJE PRENÁJMU PRACOVNÝCH PLOŠÍN

2022/02/17 | Za úspechom spoločnosti Felbermayr v oblasti prenájmu pracovných plošín stoja organický rast na jednej strane a akvizície na strane druhej. Najnovší príklad úspešnej akvizície na poli výškovej techniky predstavuje prevzatie spoločnosti SGL, ktorá prenajíma pracovné plošiny a pôsobí v metropolitnej oblasti Hannover.

Spoločnosť Felbermayr chce popri organickom raste získavať podiely na trhu s pracovnými plošinami aj prostredníctvom akvizícií. Príkladom toho je akvizícia spoločnosti SGL GmbH so sídlom v meste Giesen pri Hildesheime. Spoločnosť pôsobiaca v oblasti prenájmu pracovných plošín s pobočkou v meste Goslar má osem zamestnancov a viac než 100 kusov výškovej techniky. Spoločnosť Felbermayr ich nedávno prevzala do svojej ponuky zariadení na prenájom. „Vďaka tomu máme ideálny základ na prípravu našej ponuky služieb v metropolitnej oblasti Hannover spolu s tradičnými priemyselnými lokalitami v regióne Harz,“ optimisticky tvrdí Kulawik.  

V ústrety úspechu vďaka kvalitnému vedeniu

„S podporou skupiny Felbermayr budeme naďalej pokračovať vo veľmi úspešnom kurze, ktorý nastúpila spoločnosť SGL,“ vraví Kulawik a dodáva, že SGL sa bude o priazeň zákazníkov aj naďalej uchádzať spoľahlivosťou a širokou ponukou služieb. Ponuka prenájmu pracovných plošín zahŕňa kompletný sortiment od nožnicových a stĺpových plošín cez kĺbovo-teleskopické až po plošiny na nákladných vozidlách a teleskopické manipulátory. V rámci vozového parku má spoločnosť na prenájom aj stavebné stroje, ako sú kolesové nakladače a minirýpadlá.

Spoločnosť SGL si zachováva samostatnosť

„Teším sa na spoluprácu so spoločnosťou Felbermayr,“ vraví Tim Werner Schönherr, ktorý založil spoločnosť SGL v roku 2014 a naďalej v nej zostáva pracovať ako vedúci pobočky. Svojim zákazníkom však bude 40-ročný podnikateľ naďalej poskytovať služby pod značkou SGL. „Naša spoločnosť si ponecháva názov SGL, no ako súčasť skupiny Felbermayr teraz dokážeme plniť požiadavky zákazníkov ešte lepšie a flexibilnejšie,“ je presvedčený Schönherr. Za podstatnú považuje Schönherr aj skutočnosť, že spoločnosť SGL môže naďalej zostať členom organizácie prenajímateľov PartnerLIFT. „Budúce možnosti spolupráce medzi skupinou Felbermayr a organizáciou PartnerLIFT vyhodnotíme spoločne v priebehu nasledujúcich mesiacov,“ hovorí Kai Schliephake, konateľ organizácie PartnerLIFT.

Popri názore na kvalitu ponuky prenájmu sa Kulawik a Schönherr zhodujú aj v záležitostiach bezpečnosti. V rámci nemeckého trhu a špeciálne aj v prípade firmy SGL sa preto budú ponúkať školenia podľa normy IPAF, ktoré sú etablované v spoločnosti Felbermayr.


Autor: Markus Lackner m.lackner@­felbermayr.cc

Zoznam aktualít