ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

ŽERIAVNICKÉ PRÁCE PRE STOŽIARE VYSOKÉHO NAPÄTIA

ŽERIAVNICKÉ PRÁCE PRE STOŽIARE VYSOKÉHO NAPÄTIA17.08.2017 | Kvôli zmenám trasy vedenia linky vysokého napätia vo Švajčiarsku v meste Rüthi (SG) bol začiatkom augustu použitý mobilný žeriav pobočky Bau-Trans z mesta Vaduz. Z dôvodu umiestnenia žeriavu v priestore medzi diaľnicou a železničnou traťou si práce vyžiadali osobitnú pozornosť.

„Najťažšie diely mali okolo 4,5 t“, povedal Roger Beck z pobočky Bau-Trans z mesta Vaduz (Lichtenštajnsko). Ak uvážime, že tieto oceľové diely museli byť zodvihnuté do výšky 68 metrov s presnosťou na niekoľko milimetrov, bude jasne, aké presné by mali byť činnosti žeriavnika, aby práce neohrozili montážnikov. Okrem toho sa stavenisko nachádzalo medzi železničnou traťou a diaľnicou. „Počas žeriavnických prác muselo byť absolútne bezvetrie“, poznamenal Beck. V opačnom prípade by sa mohlo bremeno rozhojdať. Mohlo by to viesť k najhorším následkom. „Bol použitý mobilný žeriav s označením LTM 1130 s teleskopickým výložníkom dlhým 60 m a s hydraulicky ovládaným a 10,8 m dlhým mriežkovým stožiarom“, vysvetľuje Beck technické detaily.

Vďaka výbornej komunikácii medzi žeriavnikom a montážnikmi sa podarilo umiestniť dva stožiare vysokého napätia s výškou 58 a 68 m a rozobrať jeden už nepotrebný v priebehu len jedného týždňa. Práce bolo potrebné realizovať z dôvodu budovania novej rozvodne a súvisiacej z tým zmeny trasy vedenia.

Zoznam aktualít