ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

MANAŽÉRSKY TÍM SA ROZRÁSTOL O CHRISTOLÓGIA SPOJLERA

Celoeurópska expanzia koncernu Felbermayr si vyžiadala rozšírenie vedenia spoločnosti s cieľom rozdelenia oblastí zodpovednosti. So zriadením spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik Geschäftsführungs GmbH bol aj rodený Bavorák Christoph Nüßler vymenovaný do vrcholovej riadiacej funkcie.

Už 14 rokov pracuje Christoph Nüßler v divízii Transport- und Hebetechnik koncernu Felbermayr. S výstavbou prvej pobočky Felbermayr v Nemecku odštartoval svoju kariérnu cestu v rodinnom podniku vo Welse. Ďalším dôležitým životným krokom absolventa Vysokej odbornej školy dopravnej bola zmena pôsobiska z Nürnbergu do Lauterachu vo Vorarlbersku, kde ho v roku 2002 Horst Felbermayr poveril riadením novo prevzatej dopravnej firmy BauTrans. Určite nebolo ľahké presunúť centrum života celej rodiny v takom krátkom čase do Lauterachu, komentuje Horst Felbermayr rozhodnutie Nüßlera.

Po začlenení spoločnosti BauTrans Kft. Maďarsko, v roku 2004, a založení spoločnosti BauTrans AG Lichtenštajnsko, v roku 2005, prevzal ďalšie úlohy vo vedení spoločnosti, ktoré sa ešte rozrástli v roku 2007 pri vymenovaní za obchodnoprávneho konateľa spoločnosti BauTrans a v roku 2008 vymenovaním za konateľa spoločnosti Felbermayr Deutschland GmbH.

Pozitívny vývoj oranžovej flotily bol dôvodom vymenovania Nüßlera aj za konateľa spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik Geschäftsführungs GmbH; vďaka čomu je pán Nüßler medzi top manažérmi okolo Horsta Felbermayra, kam patria aj Wolfgang Schellerer a Peter Stöttinger. Od mája zodpovedá Nüßler aj za spoločnosť Felbermayr Schweiz AG.

„Teším sa, že môžem pracovať po boku mojich dlhoročných spoločníkov Schellerera a Stöttingera a ďakujem Horstovi Felbermayrovi za tento prejav dôvery.“ Pán Nüßler však ostane naďalej verný svojim zamestnancom – do oblasti jeho zodpovednosti patria primárne doterajšie sídla spoločnosti BauTrans, ktoré sa vďaka tomu dostanú trocha bližšie k centrálnemu podniku Felbermayr.

Syn zakladateľa podniku, Horst Felbermayr, riadi naďalej divíziu Staviteľstvo, a zodpovedá za 600 zamestnancov.

Zoznam aktualít