ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

MANAŽÉR LOGISTIKY 2013

V prítomnosti renomovaných rakúskych logistikov si senior manažér Horst Felbermayr prevzal koncom novembra ocenenie „Manažér logistiky 2013“. Ocenenie udeľuje medzinárodný týždenník „Verkehr“.

Na odovzdávaní ocenenia sa zúčastnili renomovaní logistici a zástupcovia spolkového ministerstva. Miestom slávnostného odovzdávania ocenení bolo 21. poschodie administratívnej výškovej budovy Saturn-Tower vo Viedni.

Nominovaných bolo päť osobností z domáceho odvetvia dopravy. V závere sa však presadil senior manažér rovnomenného dopravného podniku špecializovaného na zdvíhaciu techniku so sídlom vo Welse, pán Felbermayr. Čitatelia týždenníka „Verkehr“ ho v online hlasovaní zvolili za „Manažéra logistiky 2013“.

Podľa stanoviska týždenníka „Verkehr“ sa Horst Felbermayr stal čestným víťazom v neposlednom rade kvôli konzekventnej realizácii multimodálnych prepráv ťažkých nákladov. Horst Felbermayr pri tejto príležitosti povedal: „Začalo sa to už v roku 1994 zakúpením celej flotily nízkopodlažných železničných vagónov od spoločnosti Intercont. Vtedy sme sa prvýkrát dostali na koľajnice a založili spoločnosť špecializovanú na medzinárodnú železničnú prepravu na nízkopodlažných vagónoch.  Pokračovanie filozofie troch dopravných spojení sa realizovalo o dva roky neskôr zakúpením prístavu na ťažké náklady v bývalom areáli spoločnosti VÖEST“. Bez správnych zamestnancov by však, podľa Felbermayra, nebolo možné dosiahnuť úspech. Patrí to takisto k úspechu ako jeho hlavná zásada: „Len ten, kto je sám v pohybe, môže niečím pohnúť.“

Zoznam aktualít