Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

SVETOVÁ NOVINKA S PRACOVNOU VÝŠKOU 70 METROV

2020/07/28 | Nová pracovná plošina F-70 LTK, svetová novinka na poli zdvíhacej techniky, nedávno zdvihla do výšin operátora zo spoločnosti Felbermayr a dvoch zamestnancov čistiacej firmy. Táto firma, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, využila výhody vyplývajúce z flexibility a maximálnej pracovnej výšky 70 metrov, a to pri celkovej dĺžke vozidla menšej než dvanásť metrov. Začiatkom júla 2020 totiž plošina poslúžila pri čistení celej fasády kancelárskej budovy pozostávajúcej prevažne zo skla. Miestom realizácie bol Linec, hlavné mesto spolkového štátu Horné Rakúsko.

Jedinečná výšková technika

Vďaka rozsahu otáčania 500° a veľkej teleskopickej pracovnej plošine má toto zariadenie z kategórie výškovej techniky mimoriadne univerzálne možnosti použitia, ktoré ocení každý používateľ. V porovnaní s aktuálne dostupnými zariadeniami na trhu a so svojou menšou sestrou F-63 LTK s pracovnou výškou 63 metrov má plošina F-70 LTK pri rovnakej konštrukčnej dĺžke o celých sedem metrov pracovnej výšky viac. „Enormne to uľahčuje plánovanie a realizáciu takýchto prác,“ vysvetľuje Otto Ratzinger z oddelenia plošín. Ďalšou výhodou pre zákazníka je záruka efektívnejšieho priebehu prác. „V minulosti sa pri takýchto prácach používali skôr žeriavy s pracovným košom, tie však neboli natoľko flexibilné a stabilné ako plošina F-70 LTK,“ komentuje Ratzinger. Obsluhu plošiny F-70 LTK má na starosti vyškolený operátor zo spoločnosti Felbermayr, pri práci môžu byť spolu s ním na plošine ďalšie dve osoby. Výsledkom je úspora času aj nákladov. Za zmienku stojí tiež maximálna nosnosť 600 kilogramov.

Prenájom pracovných plošín a žeriavov

S ponukou viac než 2 800 zariadení z kategórie výškovej techniky na prenájom je spoločnosť Felbermayr ideálne vybavená na všetky pracovné scenáre. Spoločnosť má jedinečnú pozíciu na poli zdvíhacej techniky nielen vďaka veľkému výberu žeriavov, pracovných plošín a zdvíhacích vozíkov. Minižeriavy s gumovými pásovými podvozkami a voliteľne použiteľnými ochrannými reťazami sú nenahraditeľné pri práci na citlivých podkladoch, pojazdné nákladné plošiny dosahujú pracovné výšky viac než 100 metrov a v mnohých oblastiach použitia nachádzajú uplatnenie aj teleskopické plošiny a nožnicové zdvíhacie plošiny ako spoľahlivé zariadenia na bezpečné vykonávanie prác vo výške. Mimoriadne veľký výškový dosah má pojazdná nákladná plošina F-103 LTK. Pracovná výška 103 metrov a maximálne prípustné zaťaženie 600 kilogramov – to sú parametre tejto najvyššej plošiny na svete. Individuálne plánovanie projektov, priame kontaktné osoby a vyškolení operátori patria medzi ďalšie dôvody, prečo spolupracovať so špecialistami na zdvíhaciu techniku zo spoločnosti Felbermayr. Každému zákazníkovi tak dokážeme zaistiť najlepšiu možnú podporu a realizáciu prác priamo na mieste.

Autor: Gabriela Mayer g.mayer@felbermayr.cc

 Aktuality / SVETOVÁ NOVINKA S PRACOVNOU VÝŠKOU 70 METROV
 Aktuality / SVETOVÁ NOVINKA S PRACOVNOU VÝŠKOU 70 METROV
 Aktuality / SVETOVÁ NOVINKA S PRACOVNOU VÝŠKOU 70 METROV

Zoznam aktualít