Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

PRACOVNÉ PLOŠINY FELBERMAYR PRE BULHARSKO

3. októbra 2023 | Po úspešnej príprave a označení v centrále spoločnosti Felbermayr vo Welse sa 80 úplne nových pracovných plošín vydá na cestu do Bulharska. Celý proces sa začal v auguste teleskopickou pracovnou plošinou s pracovnou výškou viac než 43 metrov. Koncom septembra nasledovali dve nožnicové plošiny s výškou 18 metrov. Cieľovou destináciou je nová lokalita spoločnosti Felbermayr v meste Plovdiv.

Spoločnosť Felbermayr sa v Bulharsku etablovala už v roku 2007 otvorením pobočky v meste Chaskovo približne sto kilometrov juhovýchodne od Plovdivu. O úspech skupiny Felbermayr v Bulharsku sa výraznou mierou pričinil predovšetkým riaditeľ divízie Valentin Radev, ktorý v tomto roku odišiel do dôchodku.

Akvizícia skupiny Maritza so sídlom v Plovdive vytvorila základ pre dôležité nové smerovanie rozvoja skupiny Felbermayr v regióne juhovýchodnej Európy. Obaja konatelia novej dcérskej spoločnosti skupiny Felbermayr – Yordan Georgiev a Angel Yankov – prevzali agendy, o ktoré sa v minulosti staral Radev so svojím tímom. Z lokality v Chaskove sa spoločnosť zakrátko presídlila do Plovdivu.

Prenájom pracovných plošín Felbermayr v priemyselnom centre Bulharska

Sprístupnenie priemyselného centra v srdci juhovýchodnej Európy s cieľom doplniť štandardne bohatú ponuku žeriavov o výškovú techniku predstavuje pozitívny impulz aj z hľadiska prenájmu pracovných plošín Felbermayr v Bulharsku. Konateľ Peter Stöttinger, ktorý zodpovedá za oblasť prepravnej a zdvíhacej techniky v spoločnosti Felbermayr, považuje toto mesto za ideálnu východiskovú lokalitu na založenie novej obchodnej oblasti v regióne: „Plovdiv ako prudko sa rozvíjajúce priemyselné mesto v strede juhovýchodnej Európy predstavuje mimoriadne atraktívnu pilotnú lokalitu pre divíziu pracovných plošín.“

Popri Sofii, hlavnom meste Bulharska, je Plovdiv súčasťou dôležitých medzinárodných dopravných trás. Tri z desiatich paneurópskych dopravných koridorov prechádzajú cez druhé najväčšie mesto krajiny. Navyše ide o jedno z najstarších miest na svete, hlavné mesto kultúry roka 2019 a vďaka hospodársky atraktívnym rámcovým podmienkam aj o jednu z najvyhľadávanejších lokalít v rámci Európskej únie z hľadiska nových investícií. V rozvíjajúcom sa hospodárskom a priemyselnom centre pôsobí veľký počet spoločností, ako napríklad Liebherr či KTM.

Pracovné plošiny a zdvíhacie vozíky pre priemyselných zákazníkov

Ide o odvetvie s dobrou perspektívou ďalšieho rastu, ktoré by chcela podporiť aj spoločnosť Felbermayr z pozície prenajímateľa žeriavov, plošín a teleskopických manipulátorov. Cieľom je poskytnúť kontaktný bod priemyselným zákazníkom, ktorí kladú dôraz na prenájom prvotriednych zariadení a služieb, vysvetľuje Stöttinger ambície spoločnosti Felbermayr v Bulharsku.

Vďaka angažovaniu spoločnosti Felbermayr majú zákazníci v lokalite v meste Plovdiv popri tucte žeriavov s prípustnými zaťaženiami do 250 ton odteraz k dispozícii aj teleskopické manipulátory, nožnicové plošiny, ako aj kĺbové a teleskopické pracovné plošiny s pracovnými výškami do 43 metrov.


Autor: Lucia Reinsprecht l.reinsprecht@felbermayr.cc

Zoznam aktualít