ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

SPOLOČNOSŤ BAU-TRANS SA ZAČLEŇUJE DO SPOLOČNOSTI FELBERMAYR TRANSPORT- UND HEBETECHNIK

2021/12/14 | S účinnosťou od 1. januára 2022 sa sesterský podnik spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik, Bau-Trans GmbH, formálne začlení do spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik GmbH & Co KG. Toto sa netýka závodov Bau-Trans vo Vaduze (LI) a Biatorbágy (HU) spoločností Bau-Trans AG a Bau-Trans Kft.

„Sme presvedčení, že začlenenie spoločnosti Bau-Trans GmbH do spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik GmbH & Co KG prispeje k ďalšej optimalizácii interných procesov a tým k zvýšeniu spokojnosti zákazníkov,“ zhodujú sa obaja konatelia spoločnosti Bau-Trans Wolfgang Schellerer a Christoph Nüßler.

Obaja v súčasnosti pôsobia v dvojitých funkciách ako konatelia spoločnosti Bau-Trans GmbH a jej sesterskej spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik GmbH & Co KG, pričom vedenie spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik dopĺňa Peter Stöttinger.

Týmto začlenením bude závod Bau-Trans v Lauterachu vo Vorarlbersku v budúcnosti riadený ako pobočka spoločnosti Felbermayr Transport- und Hebetechnik. Toto sa netýka závodov Bau-Trans vo Vaduze (LI) a Biatorbágy (HU) spoločností Bau-Trans AG a Bau-Trans Kft. Názov Bau-Trans zostane zachovaný aj naďalej a s ním aj sortiment logistiky ťažkých nákladov a prenájom žeriavov a plošín vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku.

Z histórie

Spoločnosť Bau-Trans bola založená v roku 1972. V tom čase bola spoločnosť s celkovým počtom cca 100 zamestnancov založená na pokrytie potrieb vorarlberského stavebného priemyslu. Následne v roku 1989 pribudla pobočka v Maďarsku.

V roku 2002 prevzala závod Bau-Trans vo Vorarlbergu spoločnosť Felbermayr. O dva roky neskôr bola do skupiny Felbermayr začlenená aj pobočka v Maďarsku. Nasledoval vstup do oblasti prenájmu žeriavov a plošín a založenie ďalšieho závodu spoločnosti Bau-Trans v Lichtenštajnsku.   


Autor: Markus Lackner m.lackner@­felbermayr.cc

Zoznam aktualít