ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuality, Novinky - Felbermayr Slovensko

NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE

Medzinárodne činný podnik z odvetvia dopravy, zdvíhacej techniky a stavebníctva, spoločnosť Felbermayr, koncentruje aktivity svojej dcérskej spoločnosti Wimmer Maschinentransporte a Hagn-Umwelttechnik do obce Sulzemoos/okres Dachau. Výkopové práce pre priemyselný objekt s rozlohou približne 9 500 metrov štvorcových sa začali 29. októbra. Už koncom mája 2016 by malo v novom sídle nastúpiť do práce približne 130 zamestnancov.

„Veľmi sa tešíme, že sme mohli spoločne s obcou Sulzemoos realizovať tento projekt“, hovorí konateľ DI Horst Felbermayr rovnomenného rodinného podniku so sídlom v hornorakúskom Welse a dodáva: „Na jednej strane je to strategicky dobrá poloha, ktorá rozhodla v prospech obce Sulzemoos ležiacej približne 30 kilometrov severozápadne od Mníchova a na druhej strane je to dobrá spolupráca s miestnym starostom a zástupcami obce.“ Zakúpený pozemok s rozlohou približne 2,8 hektára sa nachádza v priemyselnej oblasti priamo pri diaľnici A8. Do mája by sa tu mala v prvej fáze výstavby postaviť dvojposchodová administratívna budova s úžitkovou plochou 1 400 metrov štvorcových, ako aj sklad s pripojenými dielňami s úžitkovou plochou 6 500, respektíve 1 600 metrov štvorcových. Súčasťou infraštruktúry novej pobočky Felbermayr je aj 100-tonový halový žeriav, ako aj čerpacia stanica pre firemné vozidlá s umývacou linkou.

Synergické efekty v novom sídle

Objekt bude patriť intenzívne expandujúcej dcérskej spoločnosti Felbermayr s názvom Wimmer Maschinentransporte a Hagn Umwelttechnik. Rovnako pre podnik Wimmer, ktorý sa špecializuje na špeciálne prepravy a montáž vysoko kompletizovaných priemyselných zariadení, ako aj pre podnik Hagn, špecializovaný na vodné staviteľstvo a výstavbu skládok prinesie, toto zlúčenie synergické efekty ako napríklad spoločné využívanie čerpacej stanice a administratívnej infraštruktúry. Manažér spoločnosti Hagn-Umwelttechnik, Michael Altschäffl, si dokáže v dôsledku zintenzívnenia prienikových bodov oboch firiem v budúcnosti predstaviť takisto spoluprácu oboch podnikov na operatívnej úrovni. Holger Stegmann z firmy Wimmer sa teší aj z rozšírenia svojho portfólia služieb, pretože v neposlednom rade vznik novej obchodnej divízie prenájom žeriavov si vyžaduje rozšírenie priestorových pomerov.

 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE
 Aktuality / NOVÉ SÍDLO V SULZEMOOSE

Zoznam aktualít